Sadece kadınlara özel olmayan cilt bakımı uygulamaları, cilt problemlerinin en alt seviyeye inmesini ve kırışıklık oluşumunun gecikmesini sağlar. Her gün tıraş olmak zorunda kalan erkeklerin cildi tahriş olur ve gerekli nemi alamazsa zaman içinde kurur ve çatlar. Hormonal yapısı sebebiyle temizlik ve bakıma ihtiyaç duyan erkek cildi, temel uygulamalar sayesinde daha genç, enerjik ve canlı bir görünüm kazanır.

Sabun yerine yüz temizleme jeli kullanımı: tıkanmış gözeneklerin ve günlük kirin arındırılması için sabun tercih eden erkekler ciltlerinde kurumalar yaşar. Sabah ve akşam cilt tipiyle uyumlu kozmetik ürünler desteğiyle yapılan bakım, kısa vadede cildin doğal nem dengesine kavuşmasını sağlar.

Nemlendirici ihtiyacı: kadın derisine nazaran daha yağlı olan erkek cildinin de nemlendirici ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç mevsimsel özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Sabah ve akşam saatlerinde temiz bir cilde uygulanacak nemlendirici krem desteği, ince çizgilerin ortaya çıkma hızını yavaşlatır.

Kırışıklık önlemi: genetik olarak kadınlara oranla avantajlı olan erkekler özellikle; iş stresi, yaşam şartları ve güneşin olumsuz etkileri nedeniyle yaşlılık etkilerine daha çok maruz kalabilirler. Güneş lekelerinden korunmak için kullanılacak koruyucular, nemlendirici özellikleriyle günlük ihtiyaçların karşılanmasını da sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir