Terin neden olduğu zararlar ve kişisel bakımın en iyi şekilde yapılabilmesi için erkeklerde de vücut bakımına en az kadınlar kadar özen gösterilmesi gerekir. Terlemek kötü kokunun yanı sıra; mantardan sivilceye kadar görünür sorunların yaşanmasının da nedenidir.

Terle birlikte oluşan bakteriler öncelikle kötü kokuya neden olurken, sık sık duş alınması en önemli tedbirlerin başında sayılabilir. Terlemeyi önleyici deodorantlar el ve ayak bölgesinde de kullanılabilir. Özellikle sportif faaliyetler yaparak vücuttan ter atan erkeklerin, yeterli sıvı alımına özen göstermesi aynı zamanda cilt bakımı için de gereken nem dengesinin kurulmasına yardımcıdır.

Ayak ve Kasık Mantarına Karşı Önlem

Ter vücut için kimi zaman gerekli olsa da nemli kalan bölgelerde oluşan mantarlar, vücut için istenmeyen sonuçların oluşmasına neden olabilir. Parmak arası ve kasık gibi bölgelerin terden korunması ve düzenli olarak kurulanması gereklilik halinde tişört ve çorap değişimi parmak aralarından görülen mantar oluşumunun ortadan kalmasına yardımcıdır.

Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer?

Özellikle yaz aylarında ciddi bir sorun oluşturan sırttaki sivilceler, düzenli peeling ve nemlendirici kullanımı ile yok edilebilir. Mevsime uygun kıyafet seçimi olası risklerin en aza indirgenmesi için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir